Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Van’da Kutlu Doğum Coşkusu

VAN – Peygamber Sevdalıları Platformu Van Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde dünyaya hak ve adaletin tahsis edilmesi için güçlü olmanın önemine vurgu yapıldı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Van Koordinatörlüğü tarafından Kale Miting Alanı’nda “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği büyük bir coşkuya sahne oldu.

Mevlit alanında “La İlahe İllallah Muhammed Resûlullah”  yazılı büyük tevhid bayrakları ve “Biz seni görmeden sevdik ya Resûlullah” yazılı pankartlar asıldı.

Edremit Merkez Camii İmam-Hatibi Muhammed Sizcan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Özlem Ajans sanatçılarından Mustafa Altıntop, Hikmet Kıyançiçek ve Grup Rahmet sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Seslendirilen ilahi eşliğinde getirilen tekbirler ve okunan salâvatlar ile programda heyecan doruğa çıkarken, daha sonra Grup Rahmet mevlithanları Mevlid-i Şerif okundu.

İlahi Çocuk Grubu’nun seslendirdiği ilahiler ve Yarım Elma Çocuk Bahçesi minik öğrencilerinin okuduğu hadisler büyük beğeni topladığı etkinlikte ilk olarak konuşan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Göktaş, “Bundan sonra mademki hiç bir peygamber gelmeyecek, o halde onun davasını sürdürecek olan bizleriz. Her sene Efendimizin bir yönünü ele alıyoruz. Bir sene devlet başkanlığını, bir sene alemlere rahmet oluşunu, bir sene vahdet ve kardeşlik peygamberi oluşunu söyledik. Bu sene de ‘Hakkın ve Adaletin Önderi Hz Muhammed (sav)’ dedik. Aslında Allah’u Teala bütün peygamberlerini bunun için göndermiştir. Bütün peygamberlerini yeryüzünde adaleti, hakkı sağlamaları için görevlendirmiş. Bizde bu yıl bu yönünü öne çıkarıyoruz. Dünya adalete öyle hasret ki tarihin hiç bir döneminde dünya böyle dört gözle adalet beklememişti. Hakkın yerine getirilmesini beklememişti.  Onun için biz liderimizin, önderimizin hak ve adalet yönünü ön plana çıkarıyoruz.” dedi.

“Güç ve kuvvet imanlı insanların elinde olmalıdır”

Güç ve kuvvetin Müslümanların elinde olması gerektiğinin altını çizen Göktaş, “Eğer güç ve kuvvet imansızların eline geçerse böyle olur. İnsan güçlendiğinde, kuvvetlendiğinde kendisini bir şey zannettiğinde, paralandığında, askerlendiğinde, yönetime geldiğinde eğer imansız ise insafsızsa, vicdansızsa onun yapacağı işte budur. Güç ve kuvvet imanlı insanların elinde olmalıdır. İmansızların, vicdansızların elinden alınmalıdır. Allah’ın Resulü bunu başardı. Mekke’yi, Medine’yi cennete çevirdi ve zulüm bitti.” diye konuştu.

“Eğer dünyaya adalet götüreceksek mutlaka güçlü olmalıyız”

Adaletin yerine getirilmesi için güç ve kuvvetin olması gerektiğini belirten Göktaş, bir ülkenin lideri de imanlı ve insaflı olması gerektiğini söyledi.

Göktaş, “Adalet evde başlar. Bir insan evlatlarına karşı, eşine karşı adil olmalıdır. Mademki bizler bu dünyaya adaleti yayacağız, adaleti götüreceğiz o halde bizim yegane önderimiz budur. Adalet güçle, kuvvetle olur. Onun için sadece merhametli olmanız, ağlayan bir yüreğe sahip olmanız yetmez. Eğer dünyaya adalet götüreceksek mutlaka güçlü olmalıyız, kuvvetli olmalıyız. Yönetimlerde imanlı insanların, insaflı insanların, vicdanlı insanların elinde olmalıdır. Dikkat edin bugün Avrupa gücü, kuvveti, teknolojiyi eline almış dünyaya kan ağlatıyor. Nereye gitmişlerse kirletmişler, berbat etmişler, yuvalarını yıkmışlar, üzerlerine bomba yağdırmışlar. Afrika’nın kanını emmişler, geri kalanları ise köle olarak götürmüşler. Onun için artık Müslümanlar güçlü olmalıdır, Türkiye güçlü olmalıdır, İslam alemi güçlü olmalıdır. Aksi taktirde evlerimizde ağlar dururuz. Suriye’ye, Irak’a, Myanmar’a, Gazze’ye evlerimizde ağlarız ve hiçbir şey yapamayız.” ifadelerini kullandı.

“Bizler yine Hz Muhammed’in (sav) davasına sahip çıkacağız”

Daha sonra Kürtçe bir konuşma yapan Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Ortaç, “Cahiliye döneminde akraba, misafir ve komşuluk hakkı muhafaza edilmiyordu. Komşularına, akrabalarına, kölelerine haksızlık yapıyorlardı. Böyle bir dönemde Resûlullah geldi. Resûlullah yetim geldi dünyaya ve daha çocukken kimsesiz kaldı, yüreği yandı. Resûlullah amcası Ebu Talip’in yanında fakirlik gördü, azlık gördü, kimsesizliği gördü. Sırf Allah ona fakirliği, yetimliği, kimsesizliği öğreti ki yetimlere sahip çıksın. İnşallah bizler yine Hz Muhammed Mustafa’nın (sav) davasına sahip çıkacağız. Biz umutluyuz inşallah Allah Resulünü kendisine örnek edinmiş olanlar, hak ve adalet dinine sahip çıkıp İslam’ı yeniden devlet yaparlar. Bizler umutluyuz o güzel günler gelecek ki o dava için buradayız.” şeklinde konuştu.

Program daha sonra okunan ilahi ezgiler ve ardından Molla Nihat Tay hocanın yaptığı duayla sona erdi. (Yılmaz Sönmez, Cüneyt Hasar- İLKHA)  

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Mayıs 2021
  P S Ç P C C P
  « Nis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31