Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Yalova’da Mevlid-i Nebî etkinliği düzenlendi

Yalova Koordinatörlüğümüz tarafından Mevlid-i Nebî programı düzenlendi.

yalovada-mevlid-i-nebi-etkinligi-duzenlendiPlatformumuzun Yalova Koordinatörlüğü tarafından “Rahmet, Barış ve Adalet Peygamberi Hz. Muhammed” temalı Mevlid-i Nebî programı düzenlendi.

Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezinde düzenlenen programa büyük ilginin olduğu gözlendi. Program İmdat Tanrıkulu hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, okunan mevlitle devam etti.

Daha sonra Özlem Ajans sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle devam eden programda platformumuz adına Serdar Özer açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Özlem Ajans sanatçılarının tekrar sahne almasından sonra günün anlam ve önemine binaen konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan İsa Güvendik hoca Hz. Muhammed’in(sav) rahmet, barış ve adalet yönünü anlattı.

Hz. Muhammed’in rahmet yönüne değinen Güvendik, Mekke’nin fethine giden İslam ordusunun yavrularını emzirmeye çalışan bir köpeği bile rahatsız etmemek için güzergahını değiştirdiğini anlattı.

Kendisine o kadar işkence yapılmasına rağmen Mekke fethinde Hz. Muhammed’in işkence yapanların çoğunu affettiğini ifade eden Güvendik, Hz. Muhammed’in yeryüzüne gelişiyle insanların büyük bir sevince boğulduğunu dile getirdi.

Güvendik, sözlerine şöyle devam etti: “Nasıl ki bizim için Ramazan ayı kıymetli bir ay ve içinde ki Kadir gecesi çok kıymetli bir gece ise aynı şekilde bizim için Rebiulevvel ayı da O’(sav) doğdu diye O’ (sav) bu ayda dünyaya geldi diye sevindiğimiz gündür bugün. Kim sevinir peki Efendimiz ’in gelişine güncel bir örnek verirsek; Myanmar’da ki Müslümanlar sevinir O’nun gelişine, ya da kendi çocuğunu kızını gömülmesi için babasına teslim eden anne sevinir O’nun gelişine, diri diri toprağa gömülen kız çocuğu sevinir. Bugün öyle birisi doğdu ki siz artık diri diri gömülmeyeceksiniz. Başka kim sevinir, Hz. Bilal gibi köle doğmuş köle gelmiş, köle bilinmiş, hep zulme maruz kalmış mazlum sevinir.” şeklinde konuştu.

Hz. Muhammed’e sadece sevdiğini söylemenin de yeterli olmadığını ifade eden Güvendik, O’nun hayatından kendi hayatımıza bir şeylerin geçmesi gerektiğini vurguladı.

Program İmdat Tanrıkulu hocanın yaptığı duayla son buldu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031