VAKFIMIZIN REGAİB GECESİ MESAJI- 2024

VAKFIMIZIN REGAİB GECESİ MESAJI- 2024

بسم الله الرحمن الرحيم

     Hamd kâinatı yoktan var eden, bizi İslamla şereflendiren Allah’a, salât ve selam iki cihan güneşi Hz. Muhammed Mustafa’ya, âline, ashabına ve kıyamete kadar onların yolunu sürdüreceklerin üzerine olsun.
11 Ocak Perşembe Üç Aylara Regaib gecesiyle merhaba diyeceğiz. Merhaba zamana sığmayan mana denizinden hüzmeler sunan, bizleri insanlığımıza tekrar döndürecek, kirlerimizden arındıracak karanlık içindeki aydınlık gece. Regaib gecesi; rağbetin, teveccühün Allah’ın razı olacağı amellere olması gerektiğinin hatırlatıldığı gecedir.
     Peygamberi Zişan efendimizin sözleriyle Rabbimize niyazda bulunuyoruz. “Allah’ım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek eyle ve bizi Ramazan’a ulaştır.” (Taberani, Evsat, IV189)
İçinde bulunduğumuz bu anlar; bizler için kayıpların telafisi, arınmamıza vesile, maneviyatın doruk noktası diyebileceğimiz çok önemli zaman dilimleridir. Recep, Şaban ve Ramazan aylarında Rabbimizin razı olacağı ameller işleyerek bu mübarek aylardan istifade etmek gerekir. Nefsani arzu ve istekler dizginlenmeli, şeytani hevesler hayâ ve takva suyuyla yıkanmalı, riya ve kibir gibi kötü hasletler ihlas elbisesine bürünerek bertaraf edilmelidir.
Her yıl baharın gelişinde toprak nasıl yenileniyor, ağaçlar çiçek açıyorsa bizler için de üç aylar birer fırsat ve yenilenme mevsimidir. Bu aylar İslam’ın rahmet mesajlarının mümin dimağlarda ve gönüllerde taptaze tutulmasını, toplum hayatında da daha fazla hissedilmesini sağlar.
“Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur.”(Rad 28)
     Merhamet mevsiminde gözlerimiz ve gönüllerimiz mahzun. Siyonistlerin insanlık dışı saldırıları altında kalan, selam ve eman yurdu olan ilk kıblemiz Mescidi Aksa ve Gazze’de kardeşlerimiz topyekün bir katliama maruz kalıyor. Rabbimizden dileğimiz Regaib ve üç aylar; tüm dünyanın gözü önünde katledilen kardeşlerimizin ferah bulacağı, zalimlerin yerle yeksan olacağı günlerin müjdecisi olsun.
Gelin hep beraber İslam’ın mesajını önce gönül evimizde sonra da tüm cihanda hakim kılmanın gayretini gösterelim. Allah’ın zikrini yüreklerimize nakşedip masivadan arınalım. Gece ve gündüzlerimizi ibadet ve zikirle aydınlatalım. Gönüllerimizi rahmet iklimiyle diriltelim. Şefkat ve merhameti çevremizden başlayarak tüm insanlığa sunalım. Rabbül aleminden niyazımız; alemi İslam’ın huzur ve selamet yurdu olması, Müminler arasında vahdetin sağlanmasıdır.
     Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak Regaib Kandilinizi can-u gönülden tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederiz.

Peygamber Sevdalılar Vakfı

 

 

 

                                                                                                           

 

Paylaş